ç à Þ.net/news

Cześć cześć, trochę czasu minęło od podjętej przeze mnie decyzji,...

Artur Kuciapski, le texte de sa publication du 09-12-2018 11:10:47 :
Cześć cześć, trochę czasu minęło od podjętej przeze mnie decyzji, ale musiałem jeszcze sobie poczekać i pogadać sam ze sobą 🙂
Podjąłem decyzję, moja przygoda ze sportem "dobiegła" końca, już nie zobaczycie mnie na bieżni w roli zawodnika. Tak naprawdę jestem zmuszony zakończyć karierę sportową z przyczyn zdrowotnych, tym razem nie jestem w stanie się z tego wyleczyć, a choroba będzie mi towarzyszyć do końca życia, więc musimy się polubić, żeby było łatwiej.
Cóż ja mogę powiedzieć, diagnoza od lekarza nie była mila, ale życie sportowe w poprzednich latach nauczyło mnie cierpliwości, pokory i zawziętości. Tak naprawdę zawsze starałem się być gotowy na wszystko i mimo trudności uparcie iść w kierunku celu. Gdyby dało się wyleczyć kontuzję, na pewno chciałbym wrócić do sportu, ale wiem, że to jest niemożliwe, a ryzykowanie zdrowia w dalszej perspektywie czasu zupełnie nie ma sensu i rozsądek wziął górę. Czy było warto poświęcać się przez 10 lat życia, mimo że skończyło się to w inny sposób niż zakładałem? Warto było i wiem, że spróbowałbym jeszcze raz tego samego, bez zawahania. Różnie to u mnie bywało z tymi sukcesami, raz lepiej raz gorzej, ale cieszę się że mogłem zajść tam gdzie kiedyś mi się nawet nie śniło... kiedyś pewien trener powiedział mi "80% sukcesu zależy od twojej psychiki, wszystko dzieję się w głowie" i od tamtej pory wziąłem sobie to do serca. Ten sam trener walczył do końca żeby mnie namówić do biegania lecz bardzo nie chciałem, ale w zmowie z moją chrzestną, która pomogła mi we wszystkim, namówili mnie i spróbowałem, okazało się, że złapałem zajawkę i zaczęło mi się to podobać. Tym trenerem był Stanisław Jaszczak , za co jestem mu dozgonnie wdzięczny, bo gdyby nie Trener Jaszczak nigdy w życiu nie doświadczyłbym tak wielu pięknych chwil w swoim życiu, nie odsłuchał bym Mazurka Dąbrowskiego, stojąc na pierwszym stopniu podium, nie poznał bym tylu wspaniałych ludzi, nie zobaczyłbym tylu pięknych miejsc, nie doświadczyłbym tylu pięknych chwil, nie miałbym możliwości uczyć się od innych i od samego życia, i nie miałbym tego co mam teraz... Miałem ogromne szczęście, że trafiałem na ludzi z pasją, którzy wyciągali do mnie dłoń i wskazywali drogę gdy nie wiedziałem którędy pójść. Gdy otaczają Cię dobrzy ludzie zawsze jest łatwiej i dlatego wiem że jedną z takich osób jest też Trener Andrzej Wołkowycki, z którym osiągnąłem największe sukcesy takie jak Młodzieżowe Mistrzostwo Europy, Wice Mistrzostwo Europy Seniorów, Brązowy medal Mistrzostw Świata sztafet 4X800m, za co dziękuję chłopakom Marcin Lewandowski , Adam Kszczot, Mateusz Borkowski i Jakub Bałdyka, chłopaki to był dla mnie zaszczyt, że mogłem być częścią tego składu, walczcie do końca a ja trzymam za was kciuki !! Dziękuje moim Rodzicom, Rodzinie, Znajomym , Sztabowi Medycznemu, PZLA Polski Związek Lekkiej Atletyki, RKS ŁÓDŹ, Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa, i jeszcze wielu wielu innym osobom...
Ten etap życia to już historia i zaczął się nowy, ale jedno jest pewne wszystko w moich rękach jak on się potoczy. Nie poddam się, nie tego uczył mnie sport.
Mam nadzieję że jeszcze znajdę sobie sportową zajawkę, ale już w łagodniejszym wymiarze treningowym, ponieważ u mnie ruch jest wskazany. Obecnie czuję się dobrze nadal się uśmiecham i cieszę się z życia, przyjąłem to na klatę i po prostu idę dalej, zakładam wygodne buty i w drogę, bo całe życie przede mną !!
Dziękuję Bogu za to co mam, a jak tylko będę mógł to podzielę się z tymi co potrzebują bardziej niż ja...
Nie patrzę w tył, bo to już historia, patrzę w przód i wiem, że mnóstwo ciekawostek przede mną. Grunt to pozytywne myślenie, uśmiech na twarzy i wiara w siebie, do tego dużo pracy i cierpliwość w oczekiwaniu na sukces.
Dziękuję wam wszystkim bardzo bardzo mocno, że byliście ze mną .
Miłej niedzieli Ludki moje kochane i dużo uśmiechu 🙂
Wiara czyni cuda...
Ps. pierwszy raz poleciała mi łezka jak to pisałem i niech to będzie ostatni raz, twardym trzeba być nie miękkim !!

Traduire cette publication :

La publication complète :

Une publication de Artur Kuciapski

Ces publications précédentes

Message de Artur Kuciapski du 21-02-2018Le 21-02-2018 :
PL Incrediwear : Przez 8 miesięcy cierpiałem na ból kręgosłupa lędźwiowego. Dosłownie nikt i nic mi nie pomagało. Leki przeciwbólowe uśmierzały ból tylko na chwilę. Zacząłem testować pas lędźwiowy Incrediwear...
En voir plus

Message de Artur Kuciapski du 03-12-2017Le 03-12-2017 :
Początek obozu w Portugalii, wszystko dobrze, zgodnie z planem 👊💪
Voir la vidéo

Message de Artur Kuciapski du 29-11-2017Le 29-11-2017 :
Dzisiaj w TVP o 20:25 Wielki Test o Przyrodzie z moim udziałem. Zapraszam 😉
En voir plus

Message de Artur Kuciapski du 19-11-2017Le 19-11-2017 :
Po dobrze przepracowanym tygodniu możemy przybić sobie z Trenerem mocną "sztamę" 🤝 W tym sezonie każdy tydzień wyglądać ma właśnie tak !!!!
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa #razemdocelu 👉🏼
Voir la vidéo

Message de Artur Kuciapski du 17-11-2017Le 17-11-2017 :
7/10 ćwiczymy dalej a będzie doskonalej 👊💪
#nike #sila #moc #adrenalina #mocna #kawa #lekka #spina
#mocne #dwóje #plecy #słabe #a #czy #trener #daje #radę 🤔
Grupa wsparcia z Klub...
Voir la vidéo

Voir toutes ces publications

Cela pourrait aussi vous intéresser

Emil DobrowolskiEmil Dobrowolski
08-12-2018 17:27:29

Message de Emil Dobrowolski du 08-12-2018Na początek przygotowań wygrana w Legionowskich przełajach 💪 12km po piaszczystej trasie z górkami zawsze wchodzą w czwórki.

Loyalty Point
AdRunaLine
Prefbet Śniadowo Łomża
Polar
Agisko Polska
En voir plus

Message de Tomasz Szymkowiak - tomekszymkowiak.pl du 08-12-2018Konin zdobyty :)
Lampka górnicza w tym roku pojechała do Wrześni, a już jutro startuje u siebie we Wrześni w biegu Powstania Wielkopolskiego.
Trzymajcie kciuki 💪💪💪🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🙂🙂🙂

KiK - Budujemy dla Ciebie
CCHP Energia
Beetter...
Voir les 3 photos

Marcin KęsyMarcin Kęsy
08-12-2018 09:44:39

Message de Marcin Kęsy du 08-12-2018Czy w przyszłym sezonie plan jest taki żeby mieć nogi jak drzewa ? 🌳
Plan jest taki żeby być przygotowanym KOMPLETNIE na wszystko. 👍👆💪Na każdej płaszczyźnie. W styczniu chce czuć się...
Voir la vidéo

Marcin LewandowskiMarcin Lewandowski
07-12-2018 23:22:15

Message de Marcin Lewandowski du 07-12-2018Swanson Polska dzięki za wspomaganie bo inaczej nie przetrwałbym tego obozu 😉 all ready 150km this week and still have Sunday tomorrow 😉 Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. #police...
Voir la vidéo

Message de Tomasz Szymkowiak - tomekszymkowiak.pl du 07-12-2018Dzisiaj wybrałem się do fizjoterapeuty RehUp - Łukasz Gaworski aby podreperować moje stare kości.
Przede mną pracowity weekend.Już jutro wystartuje w biegu o lampkę górniczą w Koninie, a następnego dnia bieg...
En voir plus

Voir toutes les publications Course Route Cross Piste / Running Road Cross Track

En poursuivant votre navigation sur ce site, vous acceptez l’utilisation de cookies pour vous proposer des contenus adaptés à vos centres d’intérêts. En savoir plus.