💚EDI CÂȘTIGĂTOR AL TRICOULUI VERDE IN CHINA _______ ...

Eduard Grosu Fan Club, le texte de sa publication du 27-07-2019 05:52:51 :
💚EDI CÂȘTIGĂTOR AL TRICOULUI VERDE IN CHINA

_______
Cu puțin timp in urma s-a încheiat etapa cu numărul 13,ultima din Turul Ciclist al Lacului Qinghai. La finalul competiției,pe lângă cele două victorii și doua podiumuri,Edi a câștigat tricoul verde dedicat celui mai bun sprinter. In etapa de astazi s-a clasat in top 10(locul 6),cu a făcut-o de-altfel in toate etapele finalizate la sprint.
O evoluție foarte buna a ciclistului zărnestean,îmi place sa-l chem așa de când a devenit cetățean de onoare a orașului Zarnesti,care ne dă speranțe mari in vederea Campionatului European,ce se va desfasura in Olanda,pe 11 August.

🥈Edi termina pe locul doi etapa a 12-a din Turul Lacului Qinghai‼️
In clasamentul sprinterilor conduce cu 107 puncte.
Mâine se va desfasura ultima etapa,a 13-a.

Bravoooo,Edi!

Voir la vidéo

Message de Eduard Grosu  Fan Club du 25-07-2019Le 25-07-2019 :
💚LOCUL 5 ȘI TRICOUL VERDE
____________
O zi foarte călduroasă și cu mult vânt astăzi,in China,in a 11-a etapa din Turul Lacului Qinghai desfășurată între Minqin și Tengger Desert,pe...

S-a încheiat etapa cu numărul 11 din Turul ciclist al Lacului Qinghai ( Tour of Qinghai Lake). Aceasta este fotografia sosirii cu Edi, foarte probabil,in top zece.