ç à Þ.net/news

Mano kelios mintys apie maistą ir ultrą. Dažnokai sulaukiu klausimų kaip...

Viktorija Tomaševičienė, le texte de sa publication du 08-05-2018 08:15:00 :
Mano kelios mintys apie maistą ir ultrą.
Dažnokai sulaukiu klausimų kaip maitintis per ultrą. Gerai būtų jei būtų vienas teisingas receptas visiems. Kada gal daugiau šia tema parašysiu savo blog'e, o kol kas keletas mano išbandytų patarimų:
- skrandis kaip ir raumuo yra treniruojamas. Reikia treniruotis valgyti bėgant. Jei savaime aišku, kad nebėgiojęs treniruočių neišbėgsi sėkmingai ir varžybų, tai lygiai tas pats galioja ir su maistu. Jei netreniruoji skrandžio virškinti maistą bėgimo metu, tai nereiktų tikėtis, kad jis labai noriai ir sėkmingai tą darys.
- neišbandytas treniruotėse maistas netinka varžyboms. Nors gal kartais ir tiks, bet gal ir ne ir per varžybas geriau nesužinoti, kad geliukas X visgi nelabai "eina".
- pradėti valgyti reikia per pirmas 45 minutes, nes vėliau jau rizikuojama, kad skrandis bus "užsidaręs" ir nebepriims maisto.
- valgoma pagal grafikėlį, o ne pagal norą, kai skrandis pradės gurgti iš alkio bus jau stipriai per vėlu pradėti valgyti.
- valgom ne kas kažkiek kilometrų, o kas kažkiek laiko. Pvz: kas pusvalandį, kas 45 minutes ar kas valandą, bet ne kas 5 kilometrus ar kas 10 kilometrų, nes pradžioje laikas, per kurį įveiki 10km labai skirsis nuo laiko ultros pabaigoje, o jei tai dar ir ultratrail, tai tuomet jau net neminėsiu, kad į kalną kopiama labai kitokiu greičiu, nei nuo jo leidžiamasi.
- per varžybas tinka kuo lengviau virškinami angliavandeniai, pvz. geliukai. Jei norisi kažko labai natūralaus ir gamtiško, tuomet galima paieškoti datulių ar dar ko nors, bet kuo mažiau bus pretenzijų maistui, tuo bus paprasčiau bėgti ultrą ;)
- ultra nėra varžybos kas ilgiau išbėgs nevalgę ir negėrę, ultra bėgama kojom, protu ir skrandžiu.
- "maisto" treniruotes aš darau dvejų rūšių: vieną ilgąjį bėgimą bėgu valgant kuo dažniau (kas pusvalandį) ir pratinant skrandį dirbti, kitą ilgąjį bėgimą bėgu su kuo mažiau maisto ir vandens ir taip pratinu kūną dirbti negaunant greitų angliavandenių. Manau abi treniruotės reikalingos (ir su maistu, ir be jo).
- jei kartais skrandis sustojo per ultrą, tai dar ne pasaulio ir ultros pabaiga. Ultra ilga, iki finišo skrandis dar gali ir atsigauti.
- coca cola ir kt. gazuoti energiniai gėrimai tik ultros pabaigai, kai jau mažiau nei kelios valandos likę bėgti, nes tie daiktai duoda staigų efektą, bet ilgainiui dehidratuoja, pučia pilvą ir kt. bėdų pridaro.
- nepamirštam druskų, mineralų ir kt. Druskos, elektrolitų tabletės, gėrimai ir pan.
- produktai su kofeinu nuo antros ultros pusės.
- reikia daug ką išbandyti. Tam ir yra treniruotės. Man yra geriausi tie produktai, kurie nėra labai intensyvių skonių, nes antroje ultros pusėje dažnai intensyvumo skoniuose nelabai norisi.
Mano ultrų maistu rūpinasi Maxim Lietuva - ir ten tikrai galima rasti įvairių produktų prieš varžybas, varžyboms ir atsistatymui.

Traduire cette publication :

La publication complète :

Une publication de Viktorija Tomaševičienė

UltraDreamerUltrarunner and trailrace organiser | 24 hour run Lithuanian record holder (232,93km) | La Sportiva, Petzl, Julbo, Osprey, Maxim, Suunto brand ambassador

Ces publications précédentes

Message de Viktorija Tomaševičienė du 05-05-2018Le 05-05-2018 :
Iš dvejų kalninių stovyklų su purvinas mano numylėtaisiais trailiniais La Sportiva Akasha bėgimo batais ir vis dar apsunkusiais raumenimis tiesiai į švarią, greitą ir lygią Birštono pusmaratonis trasą.
Eina...
Voir les 2 photos

Message de Viktorija Tomaševičienė du 04-05-2018Le 04-05-2018 :
O aš jau turbūt jums visiems atsibodau su Italijos trail bėgimo savaitgalio info, bet vistiek dalinuosi Mažvydas Bartašius video iš trasų. Fainai atsiminti kaip techniška ir kartu gražu ten buvo...
Voir la vidéo

Message de Viktorija Tomaševičienė du 03-05-2018Le 03-05-2018 :
Savaitgalis Italijoje talpinantis kalnus, sniegą, uolas ir tūkstančius įspūdžių : "Ką galima nuveikti per tris dienas? O per tris dienas Italijoje prie Garda ežero? O jei tas tris dienas turi...
En voir plus

Message de Viktorija Tomaševičienė du 02-05-2018Le 02-05-2018 :
Trail bėgimo savaitgalis Italijoje Limone sul Garda buvo kažkas tokio. Visom prasmėm. Iki nukritimo įspūdingi vaizdai, trail takai vedantys po km vertikalaus tiesiai iš kiemo. Kai kurie takai labai techniški,...
Voir les 27 photos

Message de Viktorija Tomaševičienė du 30-04-2018Le 30-04-2018 :
Paskutinis mūsų "pasispardymas" trail bėgimo savaitėje Italijoje buvo naktinis bėgimas su galvos žibintais. Trail'as turbūt neatsiejamas nuo bėgimo naktį ir dalis mūsų pirmą kartą išbandė kas tai yra bėgti tamsoje...
Voir les 13 photos

Voir toutes ces publications

Cela pourrait aussi vous intéresser

Pavla SchornáPavla Schorná
07-05-2018 15:41:38

Message de Pavla Schorná du 07-05-2018...v sobotu v nohách třicet kiláčků, tak v neděli jen něco přes dvacet...ale po sjezdovce 😁
#mizunoteam #mizuno
Voir les 8 photos

David Prades MonfortDavid Prades Monfort
07-05-2018 07:42:51

Message de David Prades Monfort du 07-05-2018Primera de Copa de España de Verticales , un recorrido muy rápido que no es mi estilo 5'1km 900+ y lo de salir a las 12 del medio dia...
En voir plus

Anna Comet PascuaAnna Comet Pascua
06-05-2018 18:08:45

Message de Anna Comet Pascua du 06-05-2018Hace años que tengo el placer de escribir en Revista Trail Run pero debo confesar que este núm.29 me hace especial ilusión.
Debo agradecer a la revista y a sus directores...
Voir la vidéo

Message de Theodorakakos Dimitrios / Θεοδωρακάκος Δημήτρης du 06-05-2018Sifnos Trail Race 2018 | All Terrain Runners : Πως γεννήθηκε η ιδέα της διοργάνωσης ενός αγώνα ορεινού τρεξίματος στην Σίφνο;
Πως μπήκαν οι σωστές βάσεις;
Ήταν επιτυχημένη διοργάνωση;

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε...
En voir plus

Ahmet ArslanAhmet Arslan
06-05-2018 16:15:51

Message de Ahmet Arslan du 06-05-2018Yine harika bir yarış geride kaldı ve #yüzbinlerce sporcu koşamayanlar için koştu. Bu anlamlı etkinliğin bir parçası olan tüm iyi kalplere teşekkürler 🙏
#worldrun #wingsforlife #wingsforlifeworldrun #wingsforlife2018
En voir plus

Voir toutes les publications Trail / Mountain

En poursuivant votre navigation sur ce site, vous acceptez l’utilisation de cookies pour vous proposer des contenus adaptés à vos centres d’intérêts. En savoir plus.